849 hakim ve savcının görevde yükselme kararı resmileşti

HSK'nın adli ve idari yargı hakimi ile başsavcı ve savcıların görevde yükselmelerine ilişkin 849 isimlik listesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

849 hakim ve savcının görevde yükselme kararı resmileşti
Editör: adalet.tv
21 Ocak 2023 - 17:21
Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) kararı ile görev yükselme hususunda alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Alınan bilgiye göre çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli ve idari yargı hakimleri ile başsavcı ve savcıların görevde yükselmelerine ilişkin Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak hakim ve savcıların isimlerinden oluşan listelere yer verildi. Listede 389 hakim, 122 savcı ve 338 idari yargı hakiminin ismi yer aldı.

İTİRAZ YOLU AÇIK

Ayrıca aralık 2022 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmedi. Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde listede isimlerini göremeyenler 30 gün içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK'nin bir başka kararında ise 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Aralık 2022 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum