Zeytinburnu Belediyesi 8. Öykü Yarışması'nda ödüller dağıtıldı

u yıl sekizincisi düzenlenen Zeytinburnu Belediyesi Öykü Yarışması'nda dereceye girenlerin ödülleri, Zeytinburnu Kültür Sanat'ta düzenlenen...

Zeytinburnu Belediyesi 8. Öykü Yarışması'nda ödüller dağıtıldı
Editör: AA
19 Mart 2023 - 18:42
u yıl sekizincisi düzenlenen Zeytinburnu Belediyesi Öykü Yarışması'nda dereceye girenlerin ödülleri, Zeytinburnu Kültür Sanat'ta düzenlenen törende takdim edildi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre edebiyata ve öyküye olan ilgiyi artırmak, yetenekli yazarları veya yazar adaylarını keşfetmek için düzenlenen yarışmada, 3 kategoride ödül dağıtıldı.

Kategorilerinde birinci olanlara 15 bin, ikinci olanlara 10 bin ve üçüncü olanlara 7 bin 500 TL ödül verilirken ilk üçe girenler, ailelerinden iki kişiyle birlikte 5 gece 6 gün sürecek Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı ile ödüllendirildi.

Dereceye giren katılımcılara başarı belgelerini ve ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve ilçe protokolü takdim etti.

Törende konuşan Arısoy, "Sadece öykü yarışması vesilesiyle çocuklarımızı, gençlerimizi yazmaya teşvik edebildiysek ne mutlu bize. Biz biliyoruz ki yazmak, okumanın devamı, okumanın sonucu. Hiç kimse okumadan yazamaz. Asıl olan okumaktır. O yüzden okumakla başlayıp bunu yazmakla taçlandırmak lazım." ifadelerini kullandı.

Arısoy, bu yıl öykü yarışmasına 2 bin 866 kişinin katıldığını ve son 7 yılın en yüksek katılımcı sayısına ulaştıklarını belirtti.

Tören, fotoğraf çekimiyle son buldu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum