Saldırıya uğrayan infaz koruma memuru gözünü kaybedebilir

Bir hükümlünün saldırısına uğrayan infaz ve koruma memurunun gözünü kaybetme riskinin olduğu öğrenildi.

Saldırıya uğrayan infaz koruma memuru gözünü kaybedebilir
Editör: adalet.tv
23 Mayıs 2023 - 19:57
Ceza infaz kurumlarında zor şartlar altında görev yapan memurlara yapılan saldırılara bir yenisi daha eklendi. Üzücü olay Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşandı.

Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan infaz ve koruma memurları bir koğuşa mahkumların kavgasını ayırmak üzere müdahale etti. Yaşanılan arbedede iki infaz ve koruma memurunun darp edildiği öğrenildi.

GÖZÜNÜ KAYBEDEBİLİR

Arbedede yaralanan infaz koruma memurlarından birinin gözünden yaralandığı ve gözünü kaybetme riskinin bulunduğu, hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılırken kavgaya karışan mahkumların koğuşlarının değiştirildiği belirtildi.

Bilindiği üzere ceza infaz kurumlarında tehlikeli statüte bulunan mahkumlar diş fırçasının sapını eritip üzerine jilet eklemek suretiyle can kaybına neden olabilecek kesici aletler yapabiliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Ahmet Cankurtaran
  4 gün önce
  Allah şifa versin, görsün memurun açığını arayan kurum müdürleri, yeni yetme idare memurları... Bizim kurumda olsa bazı karakter yoksunu memurlar yaralanan o memurla dalga geçerler, bizde birbirimize sahip çıkma destek olma denen birşey yok geçmiş olsun üzüldüm... 7. Yargı paketinde hakkımızı çalanlarda tabi görmezden gelmezlerse, kim bilir memur naptı olur gene...
 • Infazci70
  5 gün önce
  7.yargiyi ek iyileştirmeyi infaz memurları na çok görüp de vermeyenler maddeyi çıkaranlar da okusunlar bu haberi.
 • The guardiab
  5 gün önce
  Tek suçlusu yöneticiler. Memuru kısıtlayıp mahkumdan yana tavır takınıyorlar böylece otorite kaybolmuş oluyor.
 • Mehmet Özak
  5 gün önce
  İnfaz koruma memuruna tepeden bakan, beğenmeyen istifa etsin diye sahip çıkmayan, değer vermeyen müdürlerimiz bu eser sizin
 • Bilens
  5 gün önce
  Amerika veya avrupada'daki gibi tek kişilik hücre sistemi olması lazım böyle 20 30 kişiye toplu bir yere koyarsan her yol olur.
 • Davud
  5 gün önce
  Allah'ım şifa versin