Mustafa Sarıgül, Sincan Cezaevi önünde af çağrısında bulundu

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Sincan Cezaevi önünde af çağrısında bulundu.

Mustafa Sarıgül, Sincan Cezaevi önünde af çağrısında bulundu
Editör: adalet.tv
24 Ocak 2023 - 17:04
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, af taleplerinin siyasi değil vicdani olduğunu belirterek, "Binlerce çocuğumuz cezaevinde dünyaya geldi ve hayatla buluşamadı." dedi.

Sarıgül, Sincan Cezaevi önünde partililerin katılımıyla yaptığı açıklamada, 9 Nisan 2022'den beri birçok cezaevini ziyaret ettiğini, 91. durağının Sincan Cezaevi olduğunu, yarın da Yozgat Cezaevi'ne gideceğini söyledi.

Mustafa Sarıgül, "Talebimiz siyasi bir talep değil kesinlikle vicdani bir taleptir. Binlerce çocuğumuz cezaevinde dünyaya geldi ve hayatla buluşamadılar. 10 binin üzerinde evladımız annesini babasını henüz göremedi, anneleri babaları kader mahkumu durumunda." değerlendirmesinde bulundu.
Af taleplerine tüm siyasi partilerden destek isteyen Sarıgül, "Cumhuriyet'in 100. yılında büyük devlet olduğumuzu, merhametli ve şefkatli devlet olduğumuzu göstererek bütün siyasi partilerle vatandaşlarımızın mutluluğu için Cumhuriyet affını çıkarıyoruz diyelim." ifadelerini kullandı.

Sarıgül, 2,5 milyon sürücünün ceza puanının silineceği yasal düzenlemenin kapsamını da desteklediklerini sözlerine ekledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum