Meral Akşener'den Samast'ın tahliye edilmesine ilk yorum geldi

Kırıkkale'de İyi Partinin il başkanlığını ziyaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, Kırıkkale belediye başkan adayını açıkladı. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akşener, Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın tahliye edilmesiyle ilgili soruya da cevap verdi.

Meral Akşener'den Samast'ın tahliye edilmesine ilk yorum geldi
Editör: adalet.tv
17 Kasım 2023 - 19:18
MERAL AKŞENER, İYİ PARTİ - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale'de partisinin il başkanlığını ziyaretinde, İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Yavuz Kuzucu'yu Kırıkkale belediye başkan adayı olarak belirlediklerini söyledi.

Akşener, "Ogün Samast'ın tahliyesiyle ilgili daha önce de 2 kez denetimli serbestliğe uygun görülmemiş, tahliye edilmemişti ama geçtiğimiz gün tahliye edildi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu da şöyle yanıtladı:

"Ben hukukçu değilim ama büyük bir vicdani itiraz söz konusu olunca baktım, şöyle bir durum var, yaşı küçük olduğu için 21 yıl ceza verilmiş. Sonra bazı problemler nedeniyle 24 yıl ceza almış. Fakat Türkiye'de Hrant Dink gibi hangi yönden olursa olsun yani farklı görüşlerdeki pek çok kanaat önderinin saygı duyduğu bir ismin o dönem her kim olursa olsun birinin katledilmesi iğrenç bir şeydir, o başka bir şey. Ama pek çok vicdanı orta noktada toplayan katletme eylemi bu. Dolayısıyla caydırıcılığın muhafaza edilmesi lazımdı. Hakikaten vicdanları yaralamıştır. Dolayısıyla da doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Yani sonuna kadar cezasını çekmeliydi."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum