İzmir Ticaret Borsası Başkanı Kestelli'den "reform seferberliği" talebi:

- "Türkiye artık bir reform seferberliğine girmeye mecburdur. Sürdürülebilir yüksek büyüme olan yapısal adımlar ivedilikle atılmalıdır"

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Kestelli'den "reform seferberliği" talebi:
Editör: AA
29 Mayıs 2023 - 18:28
Reklam
İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, cumhurbaşkanı seçimi sonucuna herkesin kayıtsız şartsız saygı duyması gerektiğini belirterek, "Türkiye artık bir reform seferberliğine girmeye mecburdur. Sürdürülebilir yüksek büyüme olan yapısal adımlar ivedilikle atılmalıdır." dedi.

İTB Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, İZQ İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan İTB Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye'nin, demokrasi tarihi için çok önemli bir seçim sürecini daha olgunlukla geride bıraktığını söyledi.

Yüksek bir katılım oranı ve olaysız geçen iki turlu seçim sürecine katkı verenlere teşekkür eden Kestelli, "Yüzde 52 oy oranıyla ve yaklaşık 28 milyon seçmenin teveccühüyle yeniden cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Sonuçların ülkemiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanı Seçimi sonucuna herkesin kayıtsız şartsız saygı duyması gerekir." diye konuştu.

Işınsu Kestelli, yeni dönemde beklentilerinin ve çözüm bekleyen sorunların olduğunu dile getirdi.

İş dünyası olarak ülkenin bir an önce gerçek gündemi olan ekonomiye dönmesini beklediklerini aktaran Kestelli, şöyle devam etti:

"Belirsizliklerin hızla giderilmesini, zorlanan makro dengelerin sürdürülebilir bir dengeye oturtulmasını, seçim sürecinde verilen vaatlerin maliyet ve finansmanının şeffaf bir şekilde ortaya konmasını bekliyoruz. Türkiye artık bir reform seferberliğine girmeye mecburdur. Sürdürülebilir yüksek büyüme olan yapısal adımlar ivedilikle atılmalıdır. Deprem bölgesinde mağduriyetlerin giderilerek hayatın bir an önce eski ritmine kavuşturulması elzemdir. Dahası, ülkenin bir an önce seçim kutuplaşmasından sıyrılıp düzensiz göç başta olmak üzere güvenliğimizi ve sosyal dengemizi zorlayan problemlerini çözme ihtiyacı vardır. Cumhuriyetimizin 100. yılında ekonomiden turizme, sanattan spora her alanda kazananın Türkiye olması en büyük arzumuzdur."

İzmir Ticaret Borsası olarak üzerlerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirme kararlılığında olduklarını vurgulayan Kestelli, yürütecekleri çalışmalar ve projeler hakkında üyelerini bilgilendirdi.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum