İnfaz koruma memurlarına özlük hakkı müjdesi

7. yargı paketinde infaz koruma memurlarına maaş zammı ve iyileştirme müjdesi geldi.

İnfaz koruma memurlarına özlük hakkı müjdesi
Editör: adalet.tv
19 Ocak 2023 - 23:54 - Güncelleme: 19 Ocak 2023 - 23:58
Ülkemizde ilk kez adalet.tv’nin gündeme getirdiği Yedinci Yargı Paketi ile infaz ve koruma memurlarına yapılması beklenen özlük hakkı iyileştirilmesi konusunda ilk resmi açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bakan Bozdağ özel bir televizyonun yayına katılarak şu açıklamayı yaptı.

Bakan Bozdağ: 7. yargı paketi kapsamında infaz koruma memurlarımızı ilgilendiren düzenleme var. Bursad'da infaz koruma memurlarını taşıyan servise saldırı olmuştu. Şimdi infaz koruma memurlarımız, Allah muhafaza, böyle bir saldırı oldu. Şehitlerin yakınları hangi haktan faydalanaıyorsa infaz koruma memurları da aynı haktan faydalanacak.

2. İnfaz koruma memurlarının özlük haklarının iyi olmadığını ben de biliyorum. Hatta önceki bakanlığım döneminde infaz koruma memurlarının özlük haklarını ilgilendiren bir düzenleme vardı. Kanun bitti ama ihtilaflar çıktı. Dediler ki düzenlemeyi çek kanun çıksın ben kanunu çektim. İnfaz koruma memurlarının haklarını düzelten kanun çıkarılmadı. 7. yargı paketinde infa koruma memurları için bir hazırlık var.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • İKM
  4 gün önce
  twitterda sürekli gündem yapan infaz koruma memurlarıdır. doğal olarak infaz ve koruma memurlarına iyileştirme yapacaklar.. en çok sesi çıkan onlar.
 • Esengül kaya
  1 hafta önce
  Sayın bakanım cezaevlerinde sivil personelde var .onları da dahil edin lütfen yoksa büyük bir ayrımcılık ortaya çıkacaktır.
 • osman
  1 hafta önce
  ya ne ayrımcılığı bi tutturmuşsunuz ayrımcılık amsalı aynı işi yapmıyoruz sizinle biz bunu bi çıkarın aklınızdan biz gece gündüz bayram seyram böbet tutarken siz nerdesiniz ya böyle bi olay hiç bi yerde yok bize hakkımız olan veriliyor ama neysee
 • mete
  1 hafta önce
  hadi işine ne ayrımcılığı
 • yavuz ŞENER
  1 hafta önce
  infaz koruma memurları kendilerini 3600 ek göstergenin içinde bulacağını daha önceki tv programında beyan etmişti bakanımız ancak şu ana kadar bir gelişme yok sonuç alamadık emekli maaşlarının çok fazla artacak diye söyledi çünkü 3600 ek gösterge verilirse çok artar 600 puanın az bir artışı oluyor.çalışanın ve emeklinin özlük hakları polis,bekçi,uzm.çvş,imam,sağlık çalışanı,öğretmen gibi bizlerede verilmesini sabırla bekliyoruz.
 • Ü.E.
  1 hafta önce
  Sayın Bakanım 3600 ek gösterge müjdenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
 • İKM
  1 hafta önce
  Birlik ve beraberliğin gücü İKM