Herhangi ek ödemesi olmayan memurların umudu promosyon anlaşmasının güncellenmesi

Adalet Bakanlığı bünyesinde adliye ve cezaevlerinde görev yapan memurların promosyon anlaşması güncelleme beklentisi devam ediyor.

Herhangi ek ödemesi olmayan memurların umudu promosyon anlaşmasının güncellenmesi
Editör: adalet.tv
07 Haziran 2024 - 12:00
Reklam
Adalet Bakanlığı bünyesinde adliye ve cezaevlerinde görev yapan ve herhangi ek ödemesi olmayan memurların umudu promosyon anlaşmasının güncellenmesi. Memurlar taleplerini sosyal medya üzerinden dile getirmeye devam ediyor.

Adalet TV ailesi olarak memurların çıkarları konusunda haberler yapmaya eksik gördüğümüz hususları gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Maaş prmosoyonlarının güncellenmesi konusu memurların birinci önceliği. Enflasyon karşısında memur maaşları ile birlikte maaş promosyonları da erimişti. Maaş promosyonlarının güncellenmesi için girişimler devam ediyor.

Adalet Bakanlığının ve Sendikaların güncelleme konulu başvuru yazılarına Vakıf Bankası cevap vermeyerek konuyu sürüncemede bırakmıştı. Ancak; ne memurlar ne de Adalet TV ailesi konunun peşini bırakmadı.

Son olarak Adalet Sen Genel Başkanı Niyaz Dülger süreç hakkında bilgi paylaşmıştı.

Başkan Dülger’in X hesabından yaptığı paylaşımı şu şekildeydi:

Değerli Üyelerimiz ve meslektaşlarımız, 16 Mayıs 2024 tarihli ve E…3662 sayılı Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen yazıya istinaden, maaş promosyonu güncellemesi konusunda önemli bir gelişme yaşanmıştır.

Daha önce 13 Eylül 2023 ve 31 Ocak 2024 tarihlerinde Bakanlığımıza yazılı olarak başvuruda bulunmuş ve bu konunun yakından takipçisi olduğumuzu belirtmiştik.

Türkiye Vakıflar Bankası’nın ilk çeyrekte elde ettiği kâr da göz önünde bulundurularak, bu sürecin hızlandırılması ve bir an önce ilgili bankanın gerekli adımları atması için ısrarla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Promosyon protokolünün günümüz koşullarına uygun olarak güncellenmesi hakkında Türkiye Vakıflar Bankasının bir an önce harekete geçerek beklentiyi karşılaması ve yazı cevabının bir an önce sonuçlandırılması 180 bin Adalet Bakanlığı Personelinin beklentiye girdiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Bu önemli gelişmeyi siz değerli üyelerimizle ve meslektaşlarımızla paylaşmaktan ve promosyon güncellemesi hususunun yakın takipçisi olmaya devam edeceğimizi bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum