Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesinde gelişme yok

Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesinde gelişme bulunmuyor.

Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesinde gelişme yok
Editör: adalet.tv
29 Mayıs 2024 - 16:35
Reklam
Adalet TV ailesi olarak memurların çıkarları konusunda haberler yapmaya eksik gördüğümüz hususları gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Maaş prmosoyonlarının güncellenmesi konusu memurların birinci önceliği. Enflasyon karşısında memur maaşları ile birlikte maaş promosyonları da erimişti. Maaş promosyonlarının güncellenmesi için girişimler devam ediyor.

Adalet Bakanlığının ve Sendikaların güncelleme konulu başvuru yazılarına Vakıf Bankası cevap vermeyerek konuyu sürüncemede bırakmıştı. Ancak; ne memurlar ne de Adalet TV ailesi konunun peşini bırakmadı.

Son olarak Adalet Sen Genel Başkanı Niyaz Dülger süreç hakkında bilgi paylaşmıştı.

Başkan Dülger’in X hesabından yaptığı paylaşımı şu şekildeydi:

Değerli Üyelerimiz ve meslektaşlarımız, 16 Mayıs 2024 tarihli ve E…3662 sayılı Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen yazıya istinaden, maaş promosyonu güncellemesi konusunda önemli bir gelişme yaşanmıştır.

Daha önce 13 Eylül 2023 ve 31 Ocak 2024 tarihlerinde Bakanlığımıza yazılı olarak başvuruda bulunmuş ve bu konunun yakından takipçisi olduğumuzu belirtmiştik.

Türkiye Vakıflar Bankası’nın ilk çeyrekte elde ettiği kâr da göz önünde bulundurularak, bu sürecin hızlandırılması ve bir an önce ilgili bankanın gerekli adımları atması için ısrarla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Promosyon protokolünün günümüz koşullarına uygun olarak güncellenmesi hakkında Türkiye Vakıflar Bankasının bir an önce harekete geçerek beklentiyi karşılaması ve yazı cevabının bir an önce sonuçlandırılması 180 bin Adalet Bakanlığı Personelinin beklentiye girdiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Bu önemli gelişmeyi siz değerli üyelerimizle ve meslektaşlarımızla paylaşmaktan ve promosyon güncellemesi hususunun yakın takipçisi olmaya devam edeceğimizi bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • instagram/katip_art
  3 hafta önce
  ortalama 50 bin tl ödeme yapmaları gerek şu anki maaşlara göre
 • instagram/katip_art
  3 hafta önce
  şu anki maaşlara göre ortalama 50 Bin tl ödeme yapması gerek vakıfbankın, zerre hakkım varsa o bankalara haram zıkım olsun..
 • Dadaşkatip
  3 hafta önce
  Ne bu şimdi? Bunun neresinde gelişme? Gelişmenin ne olduğunu, nasıl olduğunu söylemeden bir gelişme oldu demenin ne manası var?
 • TÜRKOĞLU
  3 hafta önce
  gelişme yok demiş zaten kardeşim düzgün okumadın mı
 • RA RA GIP
  3 hafta önce
  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN, GÜNDEME GETİRİN HEP, UNUTULUP GİTMESİN