Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesi hangi aşamada?

Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesi hangi aşamada? Son bilgiler haberimizde.

Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesi hangi aşamada?
Editör: adalet.tv
09 Temmuz 2024 - 16:33
Adalet Bakanlığı personeli uzun süredir maaş promosyonlarının güncellenmesi gerektiğini dile getiriyordu. Konuyla ilgili olarak resmi adımlar atılmış Vakıf Bank'a yazı yazılmıştı. Sendikalar da konuyu takip ediyordu.

Bir haber sitesine röportaj veren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "22/01/2023 tarihinde ve 07/05/2024 tarihinde tekiden yazışma yapılmış yazı cevabının gelmesi beklenilmektedir. Cevabi yazı neticesine göre güncelleme değerlendirmesi yapılacaktır."

Adalet Sen Genel Başkanı Niyaz Dülger'de konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı: Değerli Üyelerimiz ve meslektaşlarımız, 16 Mayıs 2024 tarihli ve E…3662 sayılı Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen yazıya istinaden, maaş promosyonu güncellemesi konusunda önemli bir gelişme yaşanmıştır.

Daha önce 13 Eylül 2023 ve 31 Ocak 2024 tarihlerinde Bakanlığımıza yazılı olarak başvuruda bulunmuş ve bu konunun yakından takipçisi olduğumuzu belirtmiştik.

Türkiye Vakıflar Bankası’nın ilk çeyrekte elde ettiği kâr da göz önünde bulundurularak, bu sürecin hızlandırılması ve bir an önce ilgili bankanın gerekli adımları atması için ısrarla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Promosyon protokolünün günümüz koşullarına uygun olarak güncellenmesi hakkında Türkiye Vakıflar Bankasının bir an önce harekete geçerek beklentiyi karşılaması ve yazı cevabının bir an önce sonuçlandırılması 180 bin Adalet Bakanlığı Personelinin beklentiye girdiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Bu önemli gelişmeyi siz değerli üyelerimizle ve meslektaşlarımızla paylaşmaktan ve promosyon güncellemesi hususunun yakın takipçisi olmaya devam edeceğimizi bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zabıt Katibi
    6 gün önce
    13 Eylül 2023 ve 31 Ocak 2024 tarihlerinde bakanlık yazı yazmış ve Vakıfbank oralı olmamış! Vay bu ülkenin haline derim. Yönetmeliğin ilgili maddesi der ki: "Görüş, bilgi ve belge taleplerinde süre MADDE 30- (1) İdare içi ve idare dışı görüş, bilgi ve belge talep yazıları günlü yazılır. İdareler, ilgili mevzuattaki özel hükümler saklı kalmak kaydıyla, süre belirtilmeyen belge taleplerini talebin kendilerine ulaşmasından itibaren en geç beş iş günü; süre belirtilmeyen bilgi ve görüş taleplerini ise talebin kendilerine ulaşmasından itibaren en geç onbeş iş günü içinde yerine getirir. Talebin ulaştığı tarih, fiziki ortamda gelen talepler için ilgili yazının idarenin genel evrak kayıtlarına girdiği zamanı; elektronik ortamda gelen talepler için ise talep yazısının EBYS'ye giriş kaydının yapıldığı zamanı ifade eder. (2) İdareler, bilgi ve görüş isteyen idareye süresi içinde ve gerekçesini bildirmek kaydıyla onbeş iş gününü geçmemek üzere ek süre kullanabilir."