Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesi hangi aşamada?

Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesi hangi aşamada? Sizler için araştırdık.

Adalet Bakanlığı maaş promosyon güncellemesi hangi aşamada?
Editör: adalet.tv
17 Mayıs 2024 - 11:42
Reklam
Adalet Bakanlığı bünyesinde adliyelerde ve ceza infaz kurumlarında görev yapan memurlar maaş promosyonu anlaşmasının güncellenmesi için sosyal medya üzerinden taleplerini dile getirmişti.

Konuyla yakından ilgilenen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise gerekli talimatları vermiş ve güncelleme için resmi adımı atmıştı. Adalet Bakanlığı yetkililerinin promosyonların güncellenmesi için süreci sıkı bir şekilde takip ettiği anlaşılmaktadır.

CEVAP BEKLENİYOR

Promosyon güncellemeleri ile ilgili Adalet Bakanlığından alınan son bilgiye göre güncelleme talebi ile ilgili bankaya yazı yazıldığı, olumlu veya olumsuz cevap verilmediğinden bankaya tekit yazısı yazıldığı bilgisi edinildi.

Bankadan gelecek cevap yazısı ile konu tekrardan masaya yatırılacak. Konuyu sendikalarda yakından takip ediliyor. Memurların beklentisi ise enflasyondan dolayı promosyon ücretlerinin iki katına çıkarılması.

Adalet Bakanlığı bu konuda olumlu geri dönüş alırsa promosyon güncellemesi emsal olarak bütün bakanlıklar tarafından gündeme gelecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • ibrahim ikm
  1 hafta önce
  olacak inşallah umutla vakıfbanktan gelecek cevabı bekliyoruz adalet bakanlığı personelleri olarak güncelleme hakkımız diye düşünüyorum
 • Okan
  1 ay önce
  İkiside devlet kurumu neyin tekiti neyin cevabı anlamak mümkün deyil
 • infaz koruma
  1 ay önce
  olacak gibi teşekkürler şimdiden
 • Huso
  1 ay önce
  Kardeşim sizi ve sitenizi seviyorum bağımsız bir şekilde çok güzel haberler veriyorsunuz
 • MECE
  1 ay önce
  ADALET TV HER ZAMAN SESİMİZ OLUYORSUNUZ. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN