9'uncu yargı paketi TBMM'ye geliyor

Bakan Tunç açıkladı: 9. Yargı Paketi Meclis'e geliyor. Açıklama Adalet Bakanından geldi.

9'uncu yargı paketi TBMM'ye geliyor
Editör: adalet.tv
17 Nisan 2024 - 16:31
Reklam
Önemli değişiklikler içermesi beklenen yargı paketi TBMM'ye gelecek. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 9. Yargı Paketi'ne ilişkin çalışmalarda sona gelindiğini, paketin TBMM tatile girmeden gündeme getirileceğini açıkladı.

YARGI PAKETİ AÇIKLAMASI

Yargı alanında yeni düzenlemeler içerecek kanun teklifleriyle ilgili soru üzerine Bakan Tunç, "9. Yargı Paketi'yle ilgili çalışmamız son aşamaya geldi. 9. Yargı Paketi'ni de Meclis tatile girmeden Meclisin gündemine getireceğiz" açıklamasını yaptı.

Bakan Tunç'un açıklamasından öne çıkanlar: "Adalet Bakanlığı olarak teknik destek konusunda her zaman hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Siyasi partilerin de bu konuda çalışmaları var. AK Parti'nin, MHP'nin önceden yaptığı çalışmalar... Tüm bunlar, yeni anayasa Mecliste gerçekleşecek uzlaşmaya bağlı. Çünkü yeni anayasa yapımı konusunda, Türkiye'nin demokratik, sivil anayasaya kavuşması, darbe anayasasından kurtulma noktasında herkes mutabık. Siyasi düşüncesi farklı olsa da bu konuda ortak düşüncemiz yeni anayasa yapılması hususunda. İnşallah Mecliste yeni dönemde böyle bir uzlaşma gerçekleşir. Meclis Başkanı'mızın bu yönde çalışmaları başlatacağını hepimiz öğrenmiş bulunuyoruz."

9'uncu yargı paketinde hükümlü ve tutukluları ilgilendiren maddelerin yer alması bekleniyor. Adliye ve ceza infaz kurumlarında görev yapan memurlar özlük haklarının iyileştirilmesi için pakete madde eklenmesini beklese de bu konuda herhangi bir çalışma bulunmuyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum